“Quo Vadis”, czyli starożytny Rzym według Henryka Sienkiewicza

Quo Vadis Sienkiewicza kupisz na stronie www.taniaksiazka.pl“, czyli jedna z najlepszych powieści historycznych autorstwa Henryka Sienkiewicza

Quo Vadis” to wyjątkowa książka autorstwa Henryka Sienkiewicza, która po raz pierwszy wydana została w 1896 roku. Nie czekaj i sięgnij już teraz po tę wyjątkową powieść, która przeniesie Cię do starożytnego Rzymu.

Historia zaprezentowana w tej powieści rozpoczyna się w okresie, w którym Imperium Rzymskim włada szalony cesarz Neron. Neron terroryzuje patrycjuszy. Jednym przedstawicielem tej uprzywilejowanej wyższej warstwy społecznej, który nie boi się cesarza, jest Petroniusz, który jest wujkiem głównego bohatera powieści, czyli Marka Winicjusza. Winicjusz jest młodym trybunem wojskowym, który zakochuje się w zjawiskowo pięknej córce wodza barbarzyńskiego plemienia Ligów, która jest chrześcijanką. Poza fikcyjną historią miłości Marka Winicjusza i Ligi Sienkiewicz przedstawia również w swojej książce wątki historyczne, które dotyczą przemian kulturowo-społecznych, jakie zachodziły w tamtym czasie w starożytnym Rzymie.

Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość jednego z najlepszych polskich pisarzy!

Ten wybitny polski pisarz i laureat nagrody Nobla, jakim był Henryk Sienkiewicz, urodził się 5 maja 1846 roku. Pracując jako guwerner w rodzinie Wejherów, Sienkiewicz napisał swoją pierwszą powieść, która zatytułowana była “Ofiara”. Książka ta, która powstawała w latach 1865 – 1866 nigdy nie została opublikowana. Podróż do Stanów Zjednoczonych, która pisarz odbył w 1876 roku, zainspirowała go do stworzenia jednej z najbardziej znanych noweli w historii polskiej literatury, którą był “Latarnik”. Rok po napisaniu tego dzieła Sienkiewicz przystąpił do pracy nad pierwszym tomem z tak zwanej “Trylogii”, którą byłą powieść “Ogniem i Mieczem”. Następnym tomem była powieść “Potop”, a całą trylogię wieńczyła książka “Pan Wołodyjowski”. “Ogniem i Mieczem” początkowo publikowane było w latach 1883–1884 w formie odcinków w warszawskim dzienniku “Słowo”. Henryk Sienkiewicz zmarł 15 listopada 1916 w Szwajcarii.